Rinnaga toitmine ja uus rasedus 18.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 7. nädalat rase, aga eelmine laps on 8-kuune ja saab endiselt rinda. Kas ja kui ruttu pean lõpetama rinnaga toitmise?
Eelmised neli rasedust on kulgenud rahuldavalt ilma suuremate probleemideta.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!
Kas saan kirjast õigesti aru, et käesolev on teie viies rasedus ja oodatav sünnitus ning te olete 29-aastane?
Kui soovite sünnitada, siis tuleb koheselt lõpetada rinnaga toitmine, sest rinnaga toitmise ajal on kõrgenenud hormoonid prolaktiin ja oksütotsiin, mis võivad põhjustada raseduse iseenesliku katkemise.
Kui viienda lapse ära sünnitate, siis oleks soovitav konsulteerida naistearstiga pereplaneerimise ja kaasaegse kontratseptsiooni osas.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt