Foolhappe vajadus rasedal 12.08.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 33-aastane naine ja 6.nädalat rase. Esimene laps. Olen lugenud palju foolhappe vajalikkusest raseduse alguses. Kuna arsti vastuvõtuni on veel mõned nädalad, tahaks foolhappega algust teha. Ostsin Folica 300 tabletid. Seal on soovituslik kogus 1 tablett päevas. Kas rasedana peaks see kogus suurem olema? Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Rasedatele on soovitavad spetsiaalsed rasedate vitamiinid; näiteks PregnaCaps või Livol Multi Total rasedatele vms. Nendes on vajalikud mikroelemendid jm.olemas. Vanuste tõustes ja eelneva tüsistunud sünnitusabi anamneesi korral soovitatakse hakata foolhapet tarvitama juba 2-4 kuud enne rasestumist 1-4 mg ööpäevas.
Soovitan tarvitada rasedate vitamiine ja lisaks foolhapet, esialgu piisab 1x päevas.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt