Bakterid raseduse ajal 03.07.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Alustan natuke endast : vanust 22 ja eelenavlt on olnud 2 katkemist, esimene mai 2009 3-4 nädal ja teine august 2009 9.nädal. Käsil on nüüd 3 rasedus, mis peaks olema umbes 17 nädalal hetkel. Probleem on aga sellel, et uriinikülvist leiti 2 bakterit: enterokokk (enterococcus faecalis) ja e.coli bakter. Nende raviks kirjutati välja Augmentin antibiootikumid 7 päeva 2xpäevas. Uut analüüsi andes selgus, et pole need bakterid kuskile kadunud ja nüüd peaks siis uuesti mingit rohtu kirjutama, aga enda arst on hetkel puhkusel. Mind paneb muretsema see,et ma ei tea kuidas need bakterid mõjutavad loodet? Kas võib olla,et rasedus ka sellises suuruses katkeb (endal kaebusi pole selle rasedusega olnud, kuid eelnevalt on olnud mitu põiepõletikku ja seepärast tehti ka see külv)? Ükski arst ei suuda mulle korralikult selgitada, mida need bakterid võivad teha ja kas ma peaksin muretsema või on see tavaline nähtus rasedatel? Olen kuulnud, et need bakterid alluvad raskesti ravile,mis siis saab kui ei saagi neid kuidagi raseduse jooksul välja ravitud? Kas võib lootel tekkida mõni haigus/puudulikkus vms? Ühesõnaga tahaks põhjalikku infot nende bakterite kohta,sest muud analüüsid on korras olnud ja see on ainus,mis muretsema paneb kuna ei tea nendest suurt midagi. Loodan, et saate anda põhjaliku vastuse. Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Raseduse ajal tuleks ravida kõik avastatud patogeenid, sest raseduse ajal on immuunsus langenud ja organism ise ei tule patoloogiliste bakteritega toime.
Korduva positiivse külvi puhul tuleb KINDLASTI lasta laboril määrata tundlikkus antibiootikumidele ja kasutada raviks vaid neid, millel on kindel toime patogeenidele lisaks rasedatele lubatuid.
Patogeenid võivad põhjustada emaka-, lootevee-, lootekestade-, platsenta- põletikke, mille tõttu võib rasedus katkeda või toimuda enneaegne sünnitus. Ohtlikud on patogeensed bakterid ka lootele erinevate infektsioonide põhjustajatena.
Ise saate:
-tarvitada rohkelt vedelikku: vett, morssi, lahjendatud mahla jm.
-tarvitada apteegi käsimüügist põie- ja neeruteed;
-nõustuge Triple Testi ja loote anatoomia uuringuga;
-soovitav on pöörduda raseduskriisi nõustajale, kuna tegemist on TSA-tüsistunud sünnitusabi anamneesiga eelnevate iseeneslike heidendite tõttu;
-on mitmeid juhtumeid, kui rasedatel osutub vajalikuks ravi n. Nitrofurantoiiniga madalas annuses kuni raseduse lõpuni.
Kuna ka rasedatel esineb rida haigusi: bakteriaalsed põletikud, kopsupõletikud, bronhiidid, neerupõletikud, pimesoole ägedad põletikud jpm., siis vajavad rasedad lubatud antibakteriaalset ja kirurgilist ravi.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetkel puhkuselt Maarjamäelt