Eeterlikud õlid raseduse ajal 13.03.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
loen igaltpoolt, et raseduse ajal EI OLE SOOVITATAV kasutada eeterlike õlisid, kaasa arvatud rosmariiniõli. Põhjus, miks neid kasutada ei tohiks, on jäänud aga arusaamatuks.
Samas osad Weleda tooted, ka rasedatele mõeldud, sisaldavad just neid õlisid. Oskate öelda, mis põhjusel rase neid vältima peaks? Kas väärarendite ohu tõttu või mõne muu toime pärast?

Ette tänades...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ei tea, et neid õlisid ei tohiks kasutada raseduse ajal. Lootele kahjulikkusest ei ole teada. Pi gem on põhjus selles, et rase on väga tundlik lõhnadele ja ei pruugi need lihtsalt meeldida või need ärritavad hingamisteid. Dr Kadastik