Rasedus ja allergiad 09.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Vabandan ette juhuks, kui teema on varem korduvalt käsitlemisel olnud. Küsin siiski.

Kas rasedust planeerides tuleb arvesse võtta hooajalisi allergiaid nagu nt heinatolmuallergia?

Kui tuleb, siis millisesse raseduse faasi neid on mõistlik jätta?

Lugupidamisega,

Kati

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui üldse seda on võimalik planeerida, siis raseduse lõpupoole. Kõige ohtlikum

on siiski raseduse esimesed nädalad(10).