Seagripi vaktsiin ja rasedus 15.01.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Lasin end just seagripi vastu esimest korda vaktsineerida. On plaanis ka rasestuda. Kas vaktsiin mõjutab kuidagi tulevast rasedust ja lapse tervist? Kas peaksin rasedusega ootama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada tähtsaima, oma vanuse?
Vaktsiinid on mõeldud elukvaliteedi parandamiseks. Rasedaid reeglina ei vaktsineerita. Mingeid kahjustavaid järelmõjusid neil ei ole.
G.Litter, www.naistearst.ee
Soovitan raamatut "Naistearsti nõuanded"