Rasestumine ja ravimid 15.01.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Elukaaslane kasutab järgmisi rohte ning soovikski teada, kas need rohud mõjuvad kuidagi rasedusele? Hetkel ei ole rase, teeks uurimistööd tulevikuks.
Kui jah, siis millisest rohust tuleks loobuda ning kaua peaks hoidma vahet, enne kui hakata lapse tegemisega peale?
Rohud siis:
1) Rivotril 2mg.iga päev (söönud neid juba 4 aastat)
2) Effexsor 150gr iga päev (söönud 4 aastat neid)
3) MAO Aurorix (söönud neid 2 kuud hetkel, 100mg päevas)
Vahelduva eduga on võtnud ka Ibumetini + Parazetamoli.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks unustasite kirjutada tähtsaima, oma vanuse? Kui olete üle 30, siis kiirustage!, sest ovulatsioonide arv ja vabade meeste arv langeb üle kolmekümne aastastel.
Kindlasti on retseptiravimid kirjutatud kaasaegse koolitusega raviarsti poolt toetudes kliiniliselt püstitatud diagnoosile.
Jaapanis, kus väga muretsetakse genofondi ja eugeenika pärast soovitatakse "vahet pidada" 4 kuud, sest spermatosoidid küpsevad ~3-4 kuud.
Eelkõige peaks partner rääkima probleemist oma raviarstile. Tähtsaimad on põhjused, miks ta neid ravimeid tarvitab?
Mulle meeldib seisukoht:"rasedus tekib vaid siis, kui selleks on olemas soodsad tingimused".
Rasestuge, siis on põhjust edasi argumenteerida.
G.Litter, www.naistearst.ee
Soovitan raamatut "Naistearsti nõuanded"