Rasedus ja antibiootikum 04.01.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 7. nädalat rase ja põdesin 6. nädalal kõrvapõletikku. Perearst kirjutas kõrvapõletiku raviks mulle välja Amoxicillin-ratiopharm 500. Võtsin rohtu 5 päeva, aga mitte ettenähtud koguse, vaid vähem. Sooviksin teada, milline võib olla selle rohu mõju lapsele. Kui rohtu võtsin, olin 6. nädalat rase. Olen väga mures, kuigi ravimi infolehel on kirjas, et raseduse ajal võib võtta, kui on kindel haigus.
Ette tänades,
mures tulevane ema.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud mures tulevane ema!
Kahjuks unustasite kirjutada oma vanuse.
Ka rasedatel esineb haigestumisi, mida on vajalik ravida. Haigusi tekitavad patoloogilised bakterid on kahjulikumad, kui ravi. Penitsilliinpreparaadid on rasedatele lubatud.
Soovitused: tarvitage uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele, Möller`s kapsleid rasedatele, Multi-Gyn FemiWash intiimpesuvahtu, vooluse muutumisel tupekuulikesi Ecocillin. Külastage loenguid rasedatele.
G.Litter, www.naistearst.ee
Soovitan raamatut "Naistearsti nõuanded".