Rasedus ja antibiootikumid. 21.10.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 38 aastane naisterahvas, esmarase ja rasedust hetkel 10+6. Mure selles et käisin hambaarstil ja tehti juure ravi. Arst kirjutas välja antibiootikumi nimega Augmentin. Sooviks teada kas see ravim on ikka sobilik raseduse ajal ja kui pakis on 14 tabletti kas peab need kõik ära võtma või ohutuse mõttes võib lühema kuuri teha,hirm on nii suur antibiootikumide suhtes,rasedus selles järgus et pole ju tegelikult hea tarbida tablette. Teid ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Hambaarstile peate ütlema, et olete rase. Rasedatele on lubatud penitsilliinirea preparaadid. Patoloogilised mädabakterid on rasedusele kahjulikumad kui ravi. Ka rasedatel esineb erinevaid haigusi, nagu kopsupõletik, äge pimesoole põletik jms., mida kõike tuleb ravida. Valitakse rasedatele lubatud ravimid.
Ravikuuuri pikkuse otsustab hambaarst vastavalt põletikuleiule.
Soovitused:
-tarvitage lisaks uusi Livol Multi Total vitamiine rasedatele
-vanuse tõttu tarvitage juurde foolhapet 1-2 mg ööpäevas väärarendite profülaktikaks
-kasutage apteegi uut intiimpesuvahtu Multi-Gyn FemiWash
-kui antibiootikumiravi ajal ägeneb tupeseen, siis apteegi käsimüügis on Klotrimasool kreem ja Ecocillin tupekuulikesed
-soovitan varajast väärarendite uuringut OSCAR
(Erahaiglas Fertilitas 2000.-)
-külastage loenguid rasedatele
-ostke kõik eesti autorite raamatud rasedusest ja imiku hooldamisest

G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Palun vabandust hilisema vastuse pärast portaali haldajate poolsetel põhjuste. Sain küsimuse täna kell 8.30. Vastan 9.00.