raseduse toksikoos 07.01.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Arstide sõnul oli mul raseduse I poole toksikoos. Praeguseks on mul 17 nädalat rasedust, kuid olukord muutunud ei ole. Enesetunne on nii halb: iiveldus, oksendamine, peavalud, väike palavik, nõrkus, südamel on raske olla.

Aeg-ajalt ei saa ma mitu päeva järjest voodist välja. Üle 10 minuti püsti seista ei jõua, pikka aega istumise järjel hakkab kõht ja selg valutama.

Aasta algul põdesin südamelihaste põletikku, käisin nüüdki raseduse alguses südamearsti juures kontrollis, kuid kõik pidi korras olema. Kas on see võimalik, et süda on siiski liigselt nõrk?

Siiani ma ei ole suutnud tööl käia, kuid igavesti ma ju haiguslehel olla ei saa.

Millised on üldse variandid minu puhul?

Ette tänades,

Anneli

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Anneli.

Raseduse I poole toksikoos ei kesta tavaliselt üle 12-14 nädala. Et Teil esinevad nii tugevad kaebused, mis häirivad Teie igapäevaseid tegemisi, tuleks otsida ka muid põhjusi. Ilma Teid nägemata ja analüüse tegemata on raske öelda , millest on selline seisund tekkinud. Soovitan oma naistearstiga nõu pidada ja vajadusel külastada ka sisehaiguste arsti.

Teile paranemist soovides Aire Sekavin