Kuna jäin rasedaks? 11.05.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 25a. naine, kodus kasvamas üks 4a. laps. Dets. oli katkemine(24.dets sain teada rasedusest ja 4päeva hiljem katkes ise).
Lasin endale täna(11mai) teha veretesti, et tuvastada rasedust. Sain positiivse vastuse, hcg 69. Enne seda(10. ja 11.mail) olin teinud rasedusteste 2, mis olid ka õrnade triipudega.
Viimased päevad olid 25. aprill. Tsükkli 30 päev. Siiamaani on tsükkel ikka 27-30 pikk olnud. Päevad olid küll teistsugusemad kui muidu, aga ikka punased!! Tegin 2 päeva ennem 25.aprilli ka rasedusteste, mis olid negatiivsed.
Hakkasin siis 6 maist tegema ov-teste, et äkki siis mais jään rasedaks. Oli ilus positiivne ov-test ja testisin kuni 10.maini ja ikka positiivsed. Tegin siis 10. mail ka rasedustesti ,mis näitas 2triipu, st rasedust.
Kuna ma rasedaks jäin??? Kas võimalik, et seal kandis kus päevad olid? Ma ei tarbi hormoonpreparaate ega muud taolist!!

Olen mures!! Kas selle nädala lõpus(15.mai) uus veretest teha on vara või ootan nädala veel ennem kui teen?? Olen tõepoolest murelik, kuna kardan, et äkki jäin ikka enne 25. aprilli ja rasedus vigane vms. :((

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna teil on rasdsue katkemine olnud, siis soovitaks ikkagi verest rasedushormooni määramist, mis on kindlam ja informatiivsem,. Uriinitest on ebakindlam. Rasestumine päris mensrtruatsuiooni ajal ei saa küll tekkida, kuid vahetult enne saab. Ülle Kadastik