loote näegemise aeg UH's 21.02.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 28.a ning olen raeduse alguses (esimene rasedus). Viimase päevad algasid 04.01.2009. 15.02.09 hakkas pisut määrima (pruunikas voolus ja õige nautke), 16.02 korraks oli vetuspaberil ka punakat värvi, määris natuke ka veel 17 ja 18.02. 19.02 läksin naistearsitel, kes tegi tupest UH ning UH'st oli näha ainult lootekott ehk siis loodet näha ei olnud. Minu arvestuse järgi peaks olema rasedust 6n+6 päeva. Arst arvas, et sõltuvalt viljastumise ajast võib olla ka alles 4-5 nädal. Kas see on võimlaik? Olen väga mures, kuna oli ka määrimist. Rasedustest jätkuvalt positiivne (tegin täna 21.02). Ametlik arstiaeg alles 11.03. Kas on võimalik, et loodet ei ole veel näha? Või kas on võimalik, et loodet ei tulegi ning on hoopis raseduse peetumine? Kas peaksin varem eriarsti poole äkki pöörduma? Alates raseduse teadasaamisest võtan ka Elevit vitamiine. Olen väga mures. Tänud vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Olete tubli, et olete raseduse suhtes infot kogunud. Raseduse matemaatilist suurust arvestatakse kogu maailmas viimase menstruatsiooni 1. päeva järgi, tegelik loote suurus võib kuni 2 nädalat maha jääda, siis on veel kõik normi piires.
Soovitused:
- märkige üles viimase menstruatsiooni 1. päev
- kui soovite sünnitada, siis kiiret ei ole; olete raseduse kahtlusega juba pöördunud ja rasedana peab arvel olema alates 12. nädalast
- rasedus on kinnitatud siis, kui on näha loode ja loote südamelöögid; enne on tegemist veel kinnitamata rasedusega
- 11.03 on selge, kas on näha loode; ei ole võimalik ennustada; varem ei pea arstile pöörduma, pigem hiljem, kui ei teki günekoloogilist verejooksu.
Günekoloogiline verejooks on 1 side või 1 tampoon tunnis kolme või enama tunni jooksul. Siis tuleb pöörduda erakorraliseks abiks valvegünekoloogile.
Ärge asjatult muretsege: ise saategi olla ainult positiivne, hoiduda külmetus- ja viirushaigustest. Alakõhuvalu ja määrimise korral võiks hoiduda vahekorrast, füüsilisest koormusest.
G.Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893