rasestumine 19.02.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Küsin Teie arvamust. Olen enne Teilt saanud põhjalikke selgitusi mille eest olen tänulik.
Kui vara kõige varem on võimalik näha rasedust UH-ga?

Olen 37a ja soovin kolmandat last. Läksin arsti juurde murega, et ei jää rasedaks.
Arst vaatas mind UH-ga ja teatas, et näeb rasedust ja näitas ka mulle ekraanipilti millel oli näha üks tume täpike (läbimõõduga 3,79 mm, sain ka pildi ja seal oli GS 3,79mm, see vist tähendab läbimõõtu?).
Miks ma ise kahtlen sügavalt oma reseduse olemasolus, on järgmised põhjused.
Viljastamise päevast ei saanud möödas olla rohkem kui 10 päeva, varem me lihtsalt olude sunnil ei olnud mehega vahekorras.
Siis terve kuu olen mõõtnud basaaltemperatuuri, tõusu pole täheldanud ja temperatuur püsib siiani 36,5-36,6 ringis. Eelmiste rasedustega olen täheldanud basaaltemperatuuri tõusu ja see on rasedusega olnud 37 ringis.
Kas on võimalik, et ühes tsüklis ma ei ole lihtsalt tundlik tepmeratuurile kuigi eelnevatel kordadel olen olnud?
OV testidega ma sel kuul positiivset vastust ei saanud (eelmistel kordadel olen ikka positiivse vastuse saanud).
Rasedustest andis negatiivse tulemuse. Tsüklid on mul tavaliselt pikad ja seega on ka raske ennustada millal peaksid päevad hakkama. Kui tõenäoline on antud juhul rasedus? Kas arst võis eksida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Tänan Teid minu töö tunnustamise eest.
1. raseduse tunnus on menstruatsiooni peetus, 2. positiivne rasedustest jne.

GS 3,79 ähendab lootepõie diameetrit. See on vaid kahtlus rasedusele.
Diagnoos Z32.0 Veel kinnitamata rasedus
Kinnitatud on rasedus siis, kui on näha loode ja loote südamelöögid. Günekoloogilise ultraheliuuringuga ~6-7 nädalast. Kui soovite sünnitada, siis kiiret uuringuga poleks olnud.

Tegemist võis olla ka algava limaskesta irdumisrega ehk algava menstruatsiooniga, väga väikese katkeva rasedusega jpm.
Väga paljud väikesed rasedused katkevad varajases järgus. Tagantjärele ei ole seda võimalik tõestada.
Kui rasedus kasvab ja areneb normaalselt, siis tuleb korrata günekoloogiline ultraheliuuring.
Kui algab menstruatsioon, siis korrake edaspidi ovulatsiooni teste. Basaaltemeratuure küll ei ole vaja kaasajal mõõta.
Kui rasedus ei saabu 6 m ts-ga, siis tuleb alustada viljatu paarisuhte uuringuid.
Soovitav on tarvitada uusi vitamiine Livol Multi Total naistele ja Livol Multi Total meestele.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
http://www.apollo.ee/product.php/0761893