Alkogool ja rasedus 07.02.09 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Здравствуйте, Галина! У меня поликистоз яичников, менструации 2 раза в год, две завершившиеся рождением детей беременности, были стимулированные. Я всегда принимала противозачаточные гормональные препараты. Решила сменить один на другой, тк были депрессии. Некоторый период предохранялась методом прерванного полового акта, не беспокоясь о беременности тк знала что это невозможно. Но беременность наступила. Не зная о ней, весь новогодний месяц и я и муж часто и немало выпивали алкоголь. Вопрос насколько велик риск отклонений у ребёнка если в период зачатия и первый месяц беременности оба родителя пили.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!

Unustasite kirjutada oma vanuse.
Tegemist on PCOS - PolyCystic Ovarium Syndrom
Seetõttu menstruaaltsükli häired, anovulatsioonid.
On suur õnn, et olete 2 korda sünnitanud ovulatsioonide(?) stimulatsiooniga või muul meetodil.
Katkestatud suguühe ehk coitus interruptus ei kuulu kaasajal rasedusest hoidumise meetodite hulka, nagu kogesite.
Kui rasestumine toimus ja rasedus pesastus ning areneb, siis on selleks ka vastavad vajalikud tingimused olemas.
Kaasajal on võimalik teostada loote varajast geneetilist uuringut.
Soovitn Erahaigla Fertilitas, dr. Marek Šois, uuringu maksumus on 2000.-
vt. www.fertilitas.ee - Fertilitas hakkab pakkuma raseduse I trimestri skriiningut
G. Litter, www.naistearst.ee
http://www.apollo.ee/product.php/0761893