Rasedus 15.11.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, on selline mure,et soovime saada mehega last. Ise olen 27a naine ja mees 32 a. On olemas üks laps eelmisest kooselust ja olen teinud ka kaks aborti peale sünnitust aastaste vahedega nüüd viimasest abordist möödas 4 aastat. Rasestumisvahendeid olen kasutanud kunagi mõni kuu mitte rohkem terve selle aja jooksul.Uue elukaaslasega oleme proovinud kaks aastat last saada kuid lootusetu. Kokku pole ma peale aborti enam rasestunud siis 4 aastat. mees on läbinud arstliku läbivaatuse ja analüüsid korras soovitati võtta ainult üks vitamiinikuur. Endal on mul olnud eluaeg probleem mensesega kuna jääb pidevalt hiljaks vahel pole pea kaks kuud, arst ütles see peale, et mul on paks emakakael ja et seda ei saa muuta, ülejäänud analüüsid korras. Probleem ongi nüüd siis minus, et kui mul ei käi õieti menses ei saa ju ka õieti määrata millal on see kõige õigem aeg rasestuda. Kirjutati kül dubastoni, et see paneb enamvähem paika ja soodustab rasedust neid olen siis võtnud ikka mittu kuud. Öeldi ka kui ei aita siis aitab ainult emakakaelale miski lõikete sisse tegemine täpselt ei saanudgi aru. olen ka proovinud hommikuse kraadimise järgi kui kõrge on siis üldse mu palavik aga see iga hommik 36´kraadi üks kuu oli siis üks päev 37`kraadi muidugi olen seda proovinud vähe aega.Küsimus siis selles kas see üks päev on siis see õige päev kus peaksin proovima ja kui suurt rolli mängib aeg. Kas on võimalik , et mõni inmene jääb ainult kord aastas rasedaks. Või peaksin edasi midagi muud proovima või jääma oma präeguste tablettide juurde ja üritama rohkem. Ausalt öeldes olen mures, et äkki ei saa enam lapsi kuna olen teinud aborti ja ei tea enam mida teha. Munajuhade läbitavust ei ole veel uuritud öeldi aega on aga minuarust on see kokkuvõttes 4 aastat juba imelik et pole enam jäänud. Ja kui palju mängivad rolli vitamiinid mida on soovitatud siis mehele Ja kas on võimalik, et ei sobi veregrupid.Loodan, et saite mu kirjast aru ja oskate midagi soovitada. Ette tänades Lp.Merka.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Jääb mulje, et kõigepealt peaks tegema teile hormoonuuringud, kuna teie tsükkel ei ole regulaarne ja soovitaks teha lapaoroskoopia, kus saaks kontrollida munajuhade läbitavust ja kontrollida üldist günekoloogililst seisundit. Kui seal on kõik korras, oleks soovitav nt ovulatsiooni toetuseks määrata rohud. Emakakalea lõigete tegemisest ma pole kuulnudki, ilmselt saite midagi valesti aru.DR Kadastik