Triple test 18.10.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26.a 16-17 nädalat rase (teine rasedus). Anamneesis olnud üks peetunud rasedus (9 nädal, gripi tõttu).
See rasedus võtsin Duphastoni 12.n-ni, sest olid probleemid rasestumisega; kasutasin Seropheni, et rasedaks saada nii esimene, kui ka teine kord.
Hiljuti tegin kolmiktesti; tulemus ligikaudu 1:2200. Saan aru, et tulemus on täitsa ok.
Kuid ikkagi muretsen iga päev, kas lapsega kõik korras, kas on südamelööke...
Küsimus selles, et kui poleks lapsega kõik korras (nt peetunud rasedus), kas siis kolmiktest näitaks seda?

Tänan, F.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud, F.!
Muretsete tõesti ehk liiga.
Kui kolmiktest ehk Triple Test on korras, siis on enamlevinud väärarengud välistatud ja lootega enamjaolt korras.
20+- nädalal on vajalik loote anatoomia ultraheli uuring.
Soovitused:
-jälgige loote liigutusi, esmassünnitajal on see ~20. nädala paiku
-tarvitage rasedate vitamiine
-kasutage intiimhügieeniks apteegi intiimpesugeele
-külastage loenguid rasedatele
-külastage rasedate võimlemist, vesivõimlemist
-kui väga muretsete, siis saate alati ise pöörduda tasulistele ultraheliuuringutele, kus on näha loode ja loote südamelöögid
-ostke kõik eesti autorite raamatud rasedusest ja imikust
Enamik rasedusi katkeb alla 12. nädala. Hiljem on tekkinud platsenta ja nn. "kaitsvad hormoonid".
G.Litter, naistearst.ee, hetkel Maarjamäelt