rasedus ja haigus ning ravimid 30.09.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, olen 28 a. 24 nädalat rase (esimene laps).
Haigestusin silmapõletikku ja silmaarst kirjutas raviks MAXITROLi, siis jäi kurk ka haigeks ja perearst kirjutas raviks OSPAMOX (Amoxicillinum) 500mg.
Kas need ravimid ei mõju ikka lapsele halvasti?
Perearst ütles, et esimesel trimestril ei soovitata antibiootikume, aga teisel nad juba soovitavad.
Ospamoxi infolehel on küll kirjas, et loomkatsetes ei ole looded kahjustavat toimet täheldatud, kasutatakse Ospamox tablette raseduse ajal ainult pärast hoolikat riski ja kasu suhete hindamist.
Mis huvitav on need riskid ja kasud?
Kumb on siis parem, kas haige olla ilma ravimiteta või ravimeid trvitada ja kiiremini terveks saada???
Ette tänades,
Merle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ospamoxi võite igal raseduse ajal võtta. Lapsele on ravim ohutu. Kõikde antibiootikumide puhul on kirjas see, et tuleb kaaluda riski ja kasu vahel. Kui teil on haigus, siis peate ikkagi rohtu võtma., kuna vastasel korral haigus võib ohustada teie rasedust. Kui haigus on selline mille puhul ei ole antibiootikumide võtmine oluline, sis te seda ei tee.Dr kadastik