peetunud rasedus 25.08.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35-aastane naine, varem sünnitanud ega aborti teinud pole.
Mul diagnoositi 13. nädalal (18.aug-l, viimane mens algas 28.05) peetunud rasedus ning arst soovitas nädala-kahe pärast puhastusele minna.
Täna saigi nädal mööda, siiani määrimist ei ole olnud, ainult kerge roosakas voolus. Eilsest õhtupoolikust alates tunnen alakõhus kerget valu või raskust, sellist, mis mul tavaliselt menstruatsiooni alguses on olnud. Täna käisin igaks juhuks valvearstil, UH näitas, et deformeerunud lootemuna on emakas alles. Kahjuks ma ei saanud vastust oma küsimusele, kaua oleks mõistlik emaka iseeneslikku puhastumist oodata, millised on riskid. Samuti olen lugenud, et ka tabletipuhastusel on vastunäidustused ja riskid, kuid millised täpselt, pole arstid selgitanud. Peale tavapäraste analüüside tegemist ei küsinud ämmaemand ega arst mu tervise kohta midagi.
Olen väga tänulik, kui saate mind iseenesliku puhastuse ja tabletipuhastuse plusside ja miinuste koha pealt valgustada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kui on tõestatud peetunud rasedus, siis tuleks koheselt tegutseda. Nii suur rasedus "iseeneslikult ei puhastu".
Kuna olete sünnitamata naine, siis oleks ehk õigem alustuseks proovida medikamentoosset raseduse katkestamist. Tüsistuste tekkel on vajalik ka kirurgiline emaka õõne puhastus, et vältida põletikke ja hilisemaid tüsistusi, ka viljatust.
Võimalik, et oli kahtlus hilisemale viljastumisele ja väga väikesele rasedusele. Kas võis nii olla? Mõelge, millal võisite rasestuda? Kas neid võimalusi oli mitmeid või üks? See aitaks selgust tuua.
Tähtsaim on teie soov: kas sooviksite sünnitada, kui rasedus siiski näitaks arengut? Võib-olla seetõttu oodatakse?
Vajate oma raviarstilt lisaselgitusi, sest minul ei ole ju mingeid andmeid.
G.Litter, www.naistearst.ee, hetekel Maarjamäelt