lootevee uuring 04.07.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!Olen 40-aastane ja hetkel rasedust 16+1. I trimestri ultraheliuuringu tulemus-normaalselt arenev embrüo, NT 1,5 mm. Eelmisel nädalal tehti Triple-test. Tulemused:AFP 0,81MoM; HCG 0,57MoM; uE3 1,07 Mom.
Riskid raseduse lõpiks: vanuserisk 1:94; risk Tr.21 suhtes biok.markerite alusel 1:592; kombineeritud risk Tr.21 suhtes 1:3318 ja Risk Tr.18 suhtes 1:6917. Lõpp-kokkuvõttes oli kirjutatud, et skriiningtesti tulemus trisoomia 21 suhtes on negatiivne,statistiline risk trisoomia 18 suhtes ei ole kõrgenenud ja AFP MoM väärtus ei näita kõrgenenud riski neuraaltoru defekti suhtes.
Kas ma oma vanuse tõttu peaksin siiski tegema ka lootevee uuringu? Kui suur on risk raseduse katkemiseks?
Olen sünnitanud ühe lapse 18 aastat tagasi. Rasedus kulges normaalselt ja laps terve. Suguvõsas teadaolevaid kromosoomihaigusi ei esine. Nii mina, kui ka abikaasa, oleme käinud enne käesolevat rasedust geneetiku juures uuringul-tulemused korras, kõrvalekaldeid ei esine. Viimase nelja aasta jooksul neljas rasedus. Kolm eelmist peetunud 6-10 nädalal. Käesoleva rasedusega selgus, et mul on TSAA ja AT III puudulikkus. Nüüd süstin iga päev "Clexane"'i.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Eesti Naistearstide Seltsi rasedate ravijuhendi järgi on kõigile üle 37-aastastele ette nähtud lootevee uuring. Soovitan seda kindlasti.
Risk raseduse katkemiseks lootevee punktsioonil on väga väike (kaduvväike). Eelnevalt nõustab Teid kliinik, kus lootevee punktsioon teostatakse.
Teie puhul on tegemist TSA-ga- tüsistatud sünnitusabi anamneesiga.
V rasedus, oodatav II sünnitus. Lisaks AT III pudulikkus.
Arvan, et kui uuringu vastus tuleb normi piires, siis on ka rasedust edasi kanda lihtsam. Väärarendite risk tõuseb üle 40 aastastel.
Järgige kindlasti oma raviarstide soovitusi!
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt