Millal võin rasestuda? 18.12.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

4.a. tagasi raviti mul teise astme süüfilist. Millal võin rasestuda ja kas see mõjub ka kuidagi tulevasele lapsele, et mul oli süüfilis? Tookord arstid ütlesid, et viie aasta jooksul ei soovita rasedaks jääda.Partner on vahepeal vahetunud. Kas ma pean selleks ka mingeid lisa uuringuid veel tegema, et teada saada kas mul sünnib terve ja normaalne laps? Kas ma peaksin ka sellest teavitama oma praegust günekoloogi, et olen põdenud süüfilist.

Praegu olen 24.a. norm.kaalus,varem sünnitanud ei ole!

Ette Teid tänades,

s

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kallis S.

Enne kui planeerite rasestumist , oleks hea kui kontrolliksit end veelkord oma naha-suguhaiguste arsti juures. Kui analüüsid on korras, on suur tõenäosus ,et sünnitate terve , normaalse lapse. Oma praegust günekoloogi peaksite kindlasti teavitama kõigist põetud haigustest ( ka suguhaigustest, psühhilistest probleemidest jne) nii saab ta Teid paremini aidata ja Teie rasedust juhtida.

Ilusaid pühi soovides Aire Sekavin