Rasestumine 01.07.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Lühidalt, miks ei ole aasta peale Logesti söömist rasestunud? Kodus üks laps, ise 34a., tsükkel 27 päeva pikk, hästi regulaarne. Kõik analüüsid tehtud, hormoonid määratud, põhjalik ultraheli tehtud, ovulatsioon toimub, kollaskeha moodustub. Mis mind ennast paneb muretsema on mitte vererohked nn punased päevad. Need on 2-3 päeva pikad ning ainult määrib pruunikalt, teisel päeval peaaegu must, kolmandal päeval kõik peaaegu korras.Kõht ei valuta, päevadele eelnevat valu ei, vahest mõningad torked alaseljas. Arsti väitel kõik korras, ainult oodake ja tegutsege. Pean vist mehe ka uuringutele saatma. Mida veel teha saaksin peale vitamiinide söömise ja ootamise, lihtsalt nukraks teeb juba.
Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlasti peab mehe sperma analüüsi tegema. Muud põhjust heykel ei näe. DR Kadastik