SOS..KANGED RAVIMID..NÜÜD AGA KAKS TRIIPU? 12.06.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

27aastane 1lapse ema.laps 8aastane(terve)Jäin siin paarnädalat tagasi haigeks.pronhiid.sain ravi 7päeva Fromilid tablette 1tablet 2x päevas.nüüd aga avastasin mensese hilinemas ja täna saingi kaks triipu.mis nüüd küll teha....ravimi info lehel ei tohi mingil juhul seda ravimit rasedusega võtta..eriti alguse staadjumis.kui suur oht on väärarengule?kas on üldse mõistlik sünnitada?ise soovin seda küll..elu esimene ja lootsin ,et viimane abort toimus jaanuaris teie kliinikus:(.kas on võimalik kuidagi varases staadjumis saada teada kas laps on väärarenguga..suur aitäh ette tänades...väga murerilik noor naine.....tartust

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antud ravimi kahjulikku toimet raseduse ajal pole leitud. Loomulikult on soovituslik hoiduda võimalikust Ab ravist rasedsue ajal, antud ravim siiski on vähema riskiga seotud. Loote väärarengute osas varasem ultraheli uuring on alates 11-ndast ras. nädalast ja siis mõõdetakse loote kuklavolti. . Edasi tulevad vereproovid ja vajadusel tehakse looteveeuuring. 20-ndal nädalal loote skriining(UH). Raseduse katkestamiseks teil küll näidustust pole.Dr Kadastik