Rasedus ja sünnitus 29.04.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline küsimus,et peaks nagu paari päeva pärast päevad hakkama,aga kas ei leidu mõnd ohutut viisi neid natuke edasi lükata või vahele jätta? Olen näiteks kuulnud,et rasedusvastase rõnga kasutamisega saab küll 1 kuu vahele jätta,aga tohiks seda rõngast hakata kasutama ka paar päeva enne päevade algust,et need päevad nagu ära jääks?
Vastust oodates,
M

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Päevi saab edasi lükata kui pille või nt rõngast kasutada vahet tegemata. Kuna teil on lähipäevil tsükkel tulekul, siis enam midagi teha ei saa. Kui alustada nt pillide võtmist tsükli esimesel poolel ja jätkata nii kaua kui ei soovi päevi, siis nii saab tsüklit edasi lükata. Hetkel olete hiljaks jäänud. DR Kadastik