Ravimite mõju spermale 11.12.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kas see võib kahjustada last, kui tema isa tarvitab viljastumise ajal suukaudseid küüneseene ravimeid? Või tugevatoimelisi antibiootikume?

Tänan!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Seeneravimid võivad spermogeneesi muuta (näiteks Nizorali suurtes annustes kasutamise ajal on täheldatud testosterooni langust, oligospermiat).

Tavaliselt , kui spermatozoidid on tugevalt muundunud ei olegi nad viljastamisvõimalised. Kui olete rasestunud ja Teie loode areneb normipäraselt, on kahjustatuse tõenäosus väike. Soovitan siiski ultraheli uuringut juba rasedus esimeses trimestris.

Tervitades Aire Sekavin