keisrijärgne paranemine 23.02.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle on kaksikraseduse pärast tehtud keiser. Paraku tundub mulle, et paranemine kuidagi aeglane. Kuigi on möödas üle kuu, veritseb ikka aeg-ajalt ja ka veri on heleroosa. Samuti on köhides kõhust veel üsna valus. Ehk ongi kõik veel loomulik ega tegemist ei ole mingi tüsistusega? või peaksin juba muretsema? Arsti juurde kontrollile õnnestus aeg ka alles aprilliks saada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Keiserlõikega sünnitus on patoloogiline sünnitus ja vajab rohkem tähelepanu.
Sünnitusjärgne veritsus ehk lohhia-voolus võib kesta kuni 2 kuud (6.-8.nädalat).
Operatsioonijärgsed valud võivad kesta mõne kuu ja tunda anda hiljemgi.
Soovitused:
-pöörduge oma perearstile, kirjeldage oma kaebusi, kindlasti kontrollib perearst Teil haava, üldanalüüsid, vererõhu
-kuni 42 päeva ehk 6 nädalat peale sünnitust olete sünnitusjärgne patsient ning saate pöörduda samasse asutusse, kus olite rasedana arvel kasvõi rasedate päeval; võtke kaasa perearstilt analüüside koopiad
-kiiresti peaksite pöörduma valvegünekoloogile, kui Teil on palavik üle 38,5, ravile allumatu alakõhuvalu või günekoloogiline verejooks-see on 1 side või 1 tampoon tunnis
-helistage korduvalt registratuuri, kui keegi aja ära ütleb, saate varem
-võite kasutada apteegi käsimüügi valuvaigisteid, n. Paracetamoli
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt