mitte rasestumine 16.01.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Otsustasin Teie poole pöörduda oma murega. Nimelt tahame elukaaslasega väga last, oleme proovinud juba peaaegu poolteist aastat. Olen 27 ja mees 36. (Mehel eelmisest kooselust 11.a poeg. Mulle oleks see esimene rasedus.) Tsükkel käib enam-vähem normaalselt, enamasti on pikkust 29 päeva, vahest venib umbes nädala pikemaks. Olen ise naistearstil käinud ja kõik uuringud on tehtud( suguhaigused, vereproov, hormoonid) kõik on korras olnud. Ovulatsiooniteste olen ka teinud alates aug 2007 iga kuu ja positiivsed vastused on ka tulnud. Samuti olen mõõtnud basaaltemperatuuri ja tsükli teisel poolel on silmnähtav tõus olemas, seega ovulatsioonid toimuvad. Aeg-ajalt olen teinud ka vitamiinikuure( puhas foolhape, pregnacare ja bio-multi)
Murelaps on muidugi kaaluküsimus( 170cm kohta 87kg, aga hakkasin ka trennis käima ja paistab, et langeb)
Mees on nüüdseks ka käinud androloogi juures uuringutel ja leiti, et on eesnäärme suurenemine ja krooniline põletik, hakkab saama ravi, aga see võib väga kaua kesta. Vitamiine on ta söönud ja üldse organismi tugevdavaid preparaate( c-vitamiini ja päevakübarat) Tema arst ütles, et mitte rasestumise põhjus võib 100% eesnäärme põletikus kinni olla.
Tahtsingi küsida, et kas meil on üldse lootust proovida edasi igal kuul, äkki ma ikka rasestun või pole praegu üldse mõtet üritada ja keskenduda põletiku väljaravimisele? Ja kas peaksin ise lapile minema,et munajuhade läbitavust uurida? Olen mõelnud ka kunstlikule viljastamisele, aga ka seal peaks sperma ikkagi terve olema(IUI) ja doonorspermat kasutades pole jälle nagu õige.
Kiri sai küll pikk ,aga loodan ,et ehk on Teil mõni hea nõu ikka anda.
Ette tänades ja kõike head soovides
Siret

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Siret!
Tegemist on viljatu paarisuhtega, mida uuritakse kindla ja loogilise skeemi järgi:
-esmalt 5-6 põletiku-uuringut Teil, positiivsete vastuste korral ravi koos partneriga
-günekoloogiline ultrahelidiagnostika
-mehe uuringud androloogil
-kui mehe vastused on korras, siis laparoskoopia Teil koheselt; kui ei ole korras (vajalik arstlik dokument), siis otsustage, millise viljastamismeetodi valite. Kuid ka siis on vajalik plaaniline diagnostiline laparoskoopia, et selgitada munajuhade läbitavus, välistada endometrioos ja liited väikevaagnas, väikevaagna anatoomiline kontroll.
Paluge mehel tuua androloogilt vastus. Siis saab otsustada edasi.
Kõike muud olete juba proovinud.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt