Raseduse planeerimine 07.01.08 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Kui pikaaegne mõju on antibiootikumidel (Klacid SR 500 mg), millal võiks hakata planeerima rasedust peale selle kuuri läbimist? Kas raseduse ajal võib kalaõli (omega3 kapslid) võtta? Millised silmi niisutavad tilgad on kõige ohutumad lapseootus ajal, kas võib tarvitada Oxyal silmatilkasid?
Kaunist talve!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Klacidpreparaadi toime kestab 24 tundi, seega kindluse mõttes võiks mõned päevad veel oodata. Kalaõli kapslid on toidulisandid, seega ei soovitaks neid võtta. Küll aga kala sööge piisavalt. Rasedatele mõeldud vitamiinides on piisavalt kõiki vajalikke aineid, midagi juurde võtma ei pea. Silmatilkade kohta kÜsige silmaarstilt. Usun. et ka apteegis osatakse teile täpselt öelda. DR Kadastik