sünnitus 06.12.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Tekkis väike mure. Kas vaakumiga kaasa aitamine sünnitusel võis lapsele kahju teha, tõmmatakse ju pea pealt. Ja kas soor lapse nahale mingit alergiat või löövet või tekitada, kui sünnitusel sai lapse nahk sooriga kokku? Kuid usun siiski et ehk on kõik hästi. Laps praegu 2 kuune ja ega saa ju aru veel kas võib midagi viga olla või ei. Nahk on praegu korras.
Aitäh vastamast.
Murelik ema

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Vaakumsünnitus on vähe traumaatiline lapsele, seega ei tohiks muretseda.Kui lapsel ei ole mingeid muutusi, nahal ega limaskestadel, siis ei peaks muretsema soori pärast.Dr kadastik