Raseduse planeerimine 29.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!Olen 25a naine ja planeerin rasedust aga on mõne küsimused,mis muret valmistavad.Põen kroonilist nohu ja arst ütles,et seda ei ole võimalik päris välja ravida,ta kirjutas mulle rohu,mida ei tohi kasutada rasedust planeerides,kahjuks nime ei mäleta.Muretsen,kas minu nohu võib lootele halvasti mõjuda ja mingeid põletikke tekitada?Võib-olla oskaksite mulle soovitada,milliseid nohu rohte ma võiksin kasutada enne rasedus ja selle ajal.Siis sooviksin teada,milliseid vitamiine te soovitaksite raseduse planeerimisel ja kogu raseduse vältel?Olen uurinud,et Materna ja Elevit sisaldavad kõige rohkem multivitamiinidest vajalikkke ühendeid aga kumba neist oleks mõttekam võtma hakata?Ja kas foolhappe kogusest piisab,mida need sisaldavad või peaks seda veel eraldi juurde manustama?Ja veel,kas minu mees peaks ka mingi vitamiini kuuri läbi tegema,kui,siis millise?Viimaseks küsin,kas enne rasestumist on vajalik teha mingeid analüüse,muidu on enesetunne hea ja millegi üle ei kaeba v.a. nohu,mis muretsema paneb.Ette tänades ja väga teie vastust ootama jäädes M.I.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Nohu puhul ikkagi soovitatud looduslikke preparaate. Vitamiinidest soovitaks Eleviti. Seal on ka piisav kogus foolhapet.Enne rasestumist soovitaks teha põhi analüüsid põletikele. Mehele soovitaks kas üldtoniseerivaid preparaate või E vitamiini apteegist.DR Kadastik