konisatsioon 28.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen rase 19 ndl. 2006 aastal tehti konisatsioon. Kui sel aastal 2007 suvel rasedaks jäin olin välismaal mõnda aega ning sealne günekoloog ütles, et kõikidel kellel on konisatsioon tehtud õmmeldakse või pannakse klambriga midagi kinni. Eestisse tagasi naasnuna günekoloog ei maininud küll, et oleks vaja midagi kinni õmmelda. Mida see peaks tähendama? Millisel puhul on vaja kinni midagi õmmelda? Kas seda üldse tehakse? Kuidas konisatsioon mõjutab üldse raseduse kulgu? Saan aru, et see on koe eemaldamine emakakaelalt, aga kas see kasvab tagasi?

Tänud!
28.a. R.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud R.!
Konisatsioon on emaka kaela kahjustatud koe koonusekujuline eemaldamine. Selle tõttu emaka kael lüheneb. Võib juhtuda, et raseduse kasvades lühenenud emaka kael võib hakata avanema ja rasedus katkema.
Kahjuks tagasi emaka kael enam ei kasva.
Kui ilmneb emaka kaela insuffitsients ehk puudulikkus, siis on vajalik tugiõmblus emaka kaelale. Õmblus asetatakse narkoosis ja eemaldatakse enne sünnitust.
Soovitan nõu pidada dr.Fred Kirsiga Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliiniku sünnituseelse osakonna juhatajaga. Temal on suur kogemus koniseeritud ja eemaldatud emaka kaeladaega patsientide käsitlemisel. Leiate interneti osingumootoritest.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt