Rasestumine 27.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28-aastane naine, kellel on esimene laps juba 5-ne. Alates eelmise aasta septembrist (kui sai spiraal välja võetud) üritame saada teist last. Veebruaris läksin oma murega naistenõuadlasse (kuna ka esimese rasedaks jäämisega läks aasta). Sellest ajast saati võtan foolhapet ja igakuiselt Duphastoni (15.-24.tsükli päev). Tegin ovulatsiooni teste.

Tsüklite pikkus kõikus 31 kuni 37 päevani. Suguhaigusi ei ole (kontrollitud), hormoonanalüüsid korras, suuri kaalu kõikumisi ei ole esinenud, kollakeha tekkib.

Mees on samuti kontrollitud, kõik oli korras, ainult spermatasoidid olid pisut aegalased, kuigi Dr Korrovits ei pidanud seda probleemiks. Määrati kui ei eksi Vasonit' ja E-vitamiinie ning uus analüüs 14.dets.

Kuna veebruarist juulini tehtud ovulatsiooni testid olid kõik negatiivsed, määrati võtma Seropheni, tänu millele oligi esimest korda ovulatsioon augusti algusest ja kolmel järgneval kuul. Arvatavasti tänu sellele lühenes ka tsükli pikkus kuni keskmise 32 päevani.

Samas kahel viimasel tsüklil olen mõõtnud basaaltemperatuuri, mille järgi arst ütles, et tsükli teine pool jääb lühikeseks (temperatuur langeb 2-3 päeval peale tõusu).

Nüüd on jällegi uus tsükkel. Tekkis küsimus, kuna ma olen praktiliselt iga kuu külastanud oma arsti, ja siiani ei midagi kas ma peaks kaaluma pöördumist teise arsti poole, või on veel midagi mida ma peaks nõudma oma arsti käest, et saaks oma tsükli korda, ja et jääda oma teise tibukese ootele.

Ilusat sügise ilma soovides ja vastust oodates,
Alla

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Soovitaks Serophene stimultasiooni 6 kuud, lisaks II faasis Duphaston. Kui rasedust ei teki, siis soovitaks teha diagnostiline laproaskoopia. Operatsioonil saaks täpsustada munajuhade läbitavust ja kontrollida endometrioosi suhtes. Dr kadastik