Rasedus ja nohu 23.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. olen 35 aastane ja 9-ndat nädalat rase. Kuna mul on tihti nohu ja nohul on kalduvus tekitada kõrvapõletikku, mida ravitakse mul alati antibiootikumidega, on tekkinud küsimus. Kas tohin raseduse ajal kasutada Rhinocort Aqua ninaspreid. Looduslikud käsimüügi nohurohud pole piisavalt efektiivsed, et hoiduda kõrvapõletikust ja ksülometasoliini sisaldavad ravimid on mulle vastunäidustatud (6 aastat tagasi jäin raseduse ajal Xymelinist "sõltuvusse" ja see ravim kahjustas mu nina). LOR arst, kes mulle ravimi algselt määras on maininud, et rasedad on seda ennemgi tarvitanud, perearst soovitas konsulteerida naistearstiga.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Raseduse ajal on antud ravi korral 2000 patsiendi uuringu põhjal pole leitud kahjulikku toimet lapsele. Samas siiski ei soovitata seda kasutada pidevalt ja suurtes annustes. Vahepeal proovige ikka looduslikke preparaate ka.DR Kadastik