Rasestumise aeg 05.11.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Menstruatsioonid on olnud korrapärased. Viimane menstruatsioon algas 11. november ja oli täiesti tavapärane, kestis 3-4 päeva. Vahekorras olin 19.november. Enne seda,oktoobris, algas menstruatsioon 15.oktoober ja vahekord oli 20. oktoobril.
Minu küsimus tekkis sellest, et sünnituasmajas olles küsiti minult, kas ma võisin rasestuda varem, et laps nagu natu üle kantud? Sünnitus oli kalendri järgi 40+1 nädalat. Sellest tekkis küsimus, et kas tõesti võisin rasestuda varem?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Seda on raske tagantjärgi öelda. Kui teil menses oli 15 oktoober ja oli tava verega, siis te pidite ikkagi rasestuma peale novembri mensest, kuna meses oli ka novembris tava verehulgaga. Dr Kadastik