päevad 02.10.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere doktor Litter!
mul tekkisid eelmisel kuul probleemid tsükliga, nimelt jäi see korra ära. tegin 2 korda hommikusest uriinist rasedustesti ja see oli negatiivne, seega rase ei saa olla. urineerimisel, mis on eriti sage just õhtuti, tunnen vahest vaevumärgatavat valu või niiöelda kihelust. kas on võimalik, et mul on näiteks mingi kuseteedepõletik ja see on mõjutanud menstruatsiooni mittealagmist? samas tunnen ka pidevalt janu, seega joon päevas palju vett, varem sellist asja endal ei täheldanud. kas nendel sümptomitel ja tsüklihäirel võib olla seos?
Ja kui täpsed on rasedustestid, kui need korralikult esimesest uriinist teha? oodatavast menstruatsiooni algusest on nüüd möödunud juba 1,5 nädalat.
äkki oskate midagi öelda! katariina (21 aastane)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katariina!
Esmalt pöörduge selliste kaebustega oma perearstile. Vajlik on kliinilise vere ja veresuhkru uuring ning uriini analüüs. Vajadusel ka muud. Oluline on Teie pikkus ja kaal.
Broneerige aeg naistearstile ja võtke perearsti uuringute vastuste koopiad kaasa.
Kui rasedustest hommikusest uriinist on negatiivne ja menstruatsioon pole tulnud, siis korrake teste 1 kord nädalas, kuni saate naistearsti vastuvõtule.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd ja peske välisgenitaale 2x ööpäevas jahedama veega
-ostke käsimüügist Klotrimasool kreem ja määrige peale pesemist 2x ööpäevas kuni kaebuste kadumiseni
-ärge kasutage tupetampoone üldse ja pesukaitseid väljaspool menstruatsiooni
-kirjutage menstruatsioonide 1. päevad ja lugege menstruaaltsüklite pikkkused aastal 2007
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt