Lootel liiga väike pea 03.09.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin täna ultrahelis. Kuna tean, millal toimus eostamine, siis peaks raseduse suuruseks täna olema 34+2. Ultrahelis siis mõõdeti kõik mõõdud lapsel, ja tulemused on siis: BP 79mm (30n+2p), AC 288mm (33n+1p) ja Fem 64mm (33n+5p). Ja kaaluks pandi 2064 gr(+- 308gr).
Ühesõnaga pea on tunduvalt väiksem. Sama tulemus tuli ka 30.nädalal tehtud UH-s. (pea vastas 27+ mõõtudele).

Küsimus siis järgmine, et kas see võib viidata ka mõnele haigusele? Nt kromosoomi häire või midagi muud?
Tean, et ei tohi muretseda jne, kuid siiski sooviks teada saada, millised on tõenäosused, et sünnib haige laps.
Endal arst alles 3 nädala pärast.
Ette tänades, M.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antud mõõtude alusel ei saa küll öelda, et midagi on halvasti. UH annab lapse möödud ja need viitavad lihtsalt väiksemale lapsele. Kindlasti peaks veelkord UH.s vaatama, mitte enne kui kuu aja möödudes. Dr Kadastik