menstruatsioon peale sünnitust ei lõppe 31.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23a naine. Sünnitasin keisrilõike abil 27.mai esimese lapse. Määrimine kestis 8. juulini. Peale seda on olnud kuni tänase päevani vaheldumisi nädal puhas, nädal veritseb. Kaks korda olen käinud günekoloogi juures, analüüsid on olnud korras ja ultraheli näitab ka, et kõik on normaalne.
Last toidan ainult rinnaga, ka öösel, ei ole jätnud vähemaks. Olen nädal aega võtnud cerazette tablette.
Kas oskate midagi sellise asja kohta öelda? Kas peaksin laskma oma günekoloogil veel mingeid analüüse teha? Väga väsitavaks muutub see ülenädalane menstrutasioon juba :(
Ette tänades,
Triin.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Kui UH on korras ja analüüsid korras, siis määrimine võib olla tingitud ka Cerazettest, kuigi pille võtate ainult nädal aega. Kui olete kuu aega võtnud pille ja muutunud midagi pole, siis soovitaks teha uus UH(soovituslik veega uuring-sonohüsterograafia) ja vajadusel hüsteroskoopia emakaõõne seiundi hindamiseks. Esialgu jääb mulje, et tegemist sünnitusjärgse hormonaalse kõikumisega.Dr Kadastik