Ravimi mõju rasedusele 18.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Kas on teada( uuritud) mehe puhul viljastumise perioodil kasutatava kolesterooliravimi Sortis mõjust tulevasele lootele.
Ette tänades,
E.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud E.!
Suure tõenäosusega ei ole uuritud, sest see pole vajalik ja ei oma kliinlist tähendust teadusliku rahastamise tarvis.
Meestega on lihtsam: spermatosoidid küpsevad sagedamini kui munarakud ja uuenevad samuti.
Ehk mõtlete pärilikkust tulevasele lapsele. Ka seda on raske uurida, sest geneetilisi haigusi on üle 20 000. Pärilikkuse võimalus on alati olemas, kuid teatud asjad avalduvad vaid valede harjumuste tõttu: suitsetamine, toitumine, elustiil jne.
Naistega on keeruline olukord. Naised sünnivad oma kõikide munarakkude algetega, mis kasvavd ja küpsevad. Munarakke on võimalus kogu elu jooksul kahjustada. Seetõttu tuleks sünnitada enne 35-eluaastat.
Munaraku viljastamiseks on vajalik vaid 1 spermatosoid. Kui viljastamine on toimunud, siis on 1 leidunud.
Tsiteerin meie sädelevat õppejõudu dots. Ilse Kõivu naistehaiguste õppetoolist: "Mehed on viljakad elu lõpuni". (erinevalt naistest).
Seetõttu mehepoolsed faktorid on vähe olulised, kui rasedus on saabunud.
Veelgi rohkem infot saate www.meeste.kliinik.ee või samast portaalist dr.Margus Punab, kes hiljuti kaitses doktoritöö meeste viljakusest.
Võite nõu pidada ka geneetikuga www.novavita.ee.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 17.40.
Näen, et küsimus on alles saabunud, kell 17.17, kuigi saatsite 18.08.2007 kell 10.33. Palun vabandust, see võib olla pangapoolene tehniline probleem.
Arstid on lepingulised töötajad portaalis arst.ee.