rasedus või tsüklihäire 12.08.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 30 aastane, ennem sünnitanud pole, , kasutanud 5 aastat pille. Aasta algusest soovinud rasestuda, käisin siis ka kontrollis, kõik oli korras,põletikke vms ei leitud.tsükkel regulaarne 29 päeva. Nüüd on tsükli 38 päev, aga pole päevad alanud, rasedustest ,täna hommikune , oli negatiivne. Küsimus, kas veretest oleks õigem teha, ja mis võib olla probleem et uriinis pole piisavalt hormoone ( juhul kui see pole mingi tsüklihäire) ja kas veretest näitab alati rasedust varajases staadiumis? Vahekord oli küll, ( kui peab paika ov arvutamine 29 p tsükliga) väga õigel ajal. Küll aga tunnistati parneri spermakvaliteet kehvaks, ( vähe elusaid ja edasiliikuvaid sperme). Kas kehva sperma võib mõjutada ka raseduse edasist käiku, juhul kui oleksin nüüd rasestunud? Kibeleksin väga teada saama, aga iga neg rasedustesti tegemine on suur pettumus. Mõned päevad tagasi oli küll tunda sellist päevadele eelnevat pakitsust, kuid palju vähem kui tavaliselt, muid raseduse tunnuseid ei ole.
Vastust ootades, Killeke

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Killeke!
Normaalsed m tsüklid on 21.-35. päeva. Alates 36.päevast on tegemist menstruatsiooni peetusega. Positiivse rasedustesti korral on kahtlus rasedusele, negatiivse korral on tegemist menstruaaltsükli häirega, mis vajab uuringuid ja ravi.
Soovitused:
-korrake rasedustesti hommikusest uriinist 1 kord nädalas, kui menstruatsioon pole alanud
-tarvitage vitamiine rasedatele ja lisaks foolhapet kuni 1 mg-ni ööpäevas väärarendite profülaktikaks
-hormooni-kooriongonadotropiini -HCG määramine veenivererst on näidusatud vaid emakavälise raseduse kahtlusel, selle otsustab naistearst peale uuringuid
-viljastumiseks on vajalik vaid 1 spermatosoid, kui rasedus on tekkinud, siis on 1 leidunud
-püüdke rahuneda ja oodata, kui kaebusi ei ole, vaid aeg annab arutust, sest normaalne rasedus kasvab iga päevaga
-broneerige aeg naistearstile
-paluge partneril võtta oma raviarstilt uuringute ja soovituste kohta väljavõte ja arstlik otsus
-kasutage apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 2x ööpäevas, sest rasedatel suureneb normaalse vooluse hulk
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt