Voolus raseda ajal 31.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen rase kuskil kaks kuud,aga ühel hommikul hakkas tulema imelik voolus,hästi natukene ja selline nati roosakas,kas peaksin väga muretsema või saan ise midagi ära teha?Palun ruttu vastust!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedate nõustamisel on ülioluline patsiendi vanus ja eelnev rasedusnamnees.
Loodetavasti soovite sünnitada.

Soovitused:
-kontrollige kalnedrist viimase menstruatsiooni 1. päev
-ostke apteegi käsimüügist intiimpesugeel Lactacyd, millega peske välisgenitaale hommikuti ja õhtuti jahedama veega
-ostke apteegi käsimüügist vitamiinid rasedatele ja lisaks foolhapet kuni 1mg-ni ööpäevas, mis oleks väärarendeid vältiva toimega
-kaebuste esinemisel järgige raseda režiimi: hoiduge suguelust, füüsilisest ja vaimsest koormusest, jõutreeningutest jm.
-broneerige plaaniline aeg naistearstile
-külastage loenguid - emade kooli rasedatele
-külastage rasedate võimlemist ja rasedate ujumist
-peamiselt vähendage ärevust, küsige apteegist rasedale sobivaid rahustavaid raviteesid vm.
-kui veritsus suureneb ja tekib alakõhuvalu, siis saate pöörduda günekoloogiliste haigete valvetuppa ööpäev läbi
-rasedana peab arvel olema alates 12.nädalast.
Naistearstil peaks rasedus olema kinnitatud enne, et saada teatud toetusi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt