doxycyclinum, vanus ja rasedus 21.07.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Nahaarst määras akne raviks doxycyclinum 100mg tbl 1xpäevas ning Differin geeli. Olen neid kasutanud 1 kuu. Viimane menstruatsioon oli 22.juunil, tsükkel on väga harva üle 26päeva, st oleks pidanud tänaseks juba alanud olema. Rasedustestiks on veel vara (olen aru saanud, et hakkavad rasedust näitama 36.päevast). Doxycyclinumi kasutusjuhendis on "raseduse ajal tarvitamine ainult elulistel näidustustel". Kas ja kui palju võiks selle antibiootikumiravi jätkamine loodet kahjustada? Internetist leidsin lisaks

Teine küsimus: olen 32, see oleks minu teine rasedus. Mees on 42. Milliseid uuringud on nö Haigekassa kulul rasedale ette nähtud? Millele tuleks tähelepanu pöörata, et viia puudega lapse sünnirisk võimalikult madalale?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et viimane menstruatsioon algas 22.06.2007. Teil on õigus, 28.07.2007 tehke kindlasti rasedustest hommikusest uriinist, kui menstruatsioon ei ole alanud. Aga võib teha ka varem, kasvõi homme hommikul, oodatava menstruatsiooni ajal. Kui rasedustest on positiivne, viitab see raseduse võimalusele, kui negatiivne, siis tuleb ikka korrata menstruatsiooni peetuse korral.
Kui kahtlustate raseduse võimalust, siis katkestage ravi, kui olete mures.
Üldjuhul saabub rasedus vaid siis, kui selleks on olemas soodsad tingimused. Tagasiulatuvaid kahjulikke toimeid ei ole kirjeldatud.
Eesti Naistearstide Seltsi
RASEDUSE JÄLGIMISE JUHEND
http://www.ens.ee/rasedusjuhend_frames.htm.
Seal on loetletud kindlalt kahjulikud ravimid ja muud, ka kohustuslikud toimingud.

Kindlustatud rasedale on ette nähtud raseduse jälgimise juhendis ette nähtud uuringud haigekassa kulul.
Küll aga oleks soovitav teha kliinilise vere ja veresuhkru analüüs perearstil, võtta nende koopiad kaasa, sest naistearstidele neid teenuseid eraldi ei tasustata.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt