Tulevase lapse tervis ja isa vanus 27.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere !

Olen 29 aastane ja kavatsen saada lapse mehega kelle vanus on 53 aastat. Kas ka isa vanus lisab oma riskid tulevase lapse tervisesse ?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui mees on võimeline teid rasetama, siis teie tulevase lapse tervist see ei ohusta. Probleem võib olla ainult selles, et sperma on nõrk ja teil ei teki lihtsalt rasedust. 53 aastane mees ei tohiks küll selles suhtes probleemiks olla. Kõike head soovides dr.Kadastik