Rasedus varases staadiumis 27.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui tsükkel on 28. päeva ja viimane menstruatsioon algas 14. mai, siis peaks käesoleval nädalal (täna 27. juuni) olema 6. nädal. Kui aga ultrahelis on näha alles 8 mm suurust lootemuna, siis millisele nädalale see viitab? Kas on põhjust arvata, et ovulatsioon ja rasustumine toimusid mingil põhjusel hiljem või on kahtlust arvata, et lootemuna ei arene enam edasi ja päevad lihtsalt viibivad? Rasedustest oli positiivne 18. juunil - enne seda 13. juunil tehtu ei näidanud veel midagi. Eelmine rasedus katkes 8. nädalal 2 ja pool kuud tagasi.
Kas peaks nüüd rahulikult ootama ja tegema järgmise ultraheli? Millal on sobiv aeg seda korrata? Kui suur on tõenäosus, et ka sells ultrahelis on näha lihtsalt lootemuna, mis pole vahepeal edasi arenenud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uh peaks tegama nädala pärast, kui loode ei vasta suurusele, mis peaks olema menstruatsiooni järgi. See et loode oli 8mm-.ne ja vastab küll pisut väiksemale rsedusele kui 6 näd. siis võiks oletada, et rasestusite hiljem. Kas rasedus kasvab edasi ja on kõik korras, siis seda saab hinnata peale UH uuringut, mida teete nädala pärast. Dr Kadastik