Metronidazol raseduse ajal 23.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Nahaarst määras metronidazoli 500*2. (Diagnoosis rosaatsie. )Olen võtnud seda 5 päeva. Nüüd aga selgus, et olen rase. Samuti olen tarvitanud dida tablette kaks nädalat. Kas on ohtu, et loode on kahjustatud ja tuleks kõrvaldada. Paluks kiiret vastust, närvid väga pingul.
Ettetänades -k-

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Metronidaxoli võtmine ei ole raseduse katkestamise näidustuseks. Seda küll ei soovitata raseduse algul, kuid tõenäosus loote kahjustuse tekkeke on vähetõenäoline. Dida tabletid on looduslikud, kuid raseduse ajal neid ärge võtke. Kui te algul võtsite, ei tee see midagi. Dr Kadastik