pärast sünnitust 14.06.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selline, et sünnitasin 2 kuud tagasi ning senini pole verejooks vähemaks jäänud. Nüüdseks ca 1 nädala jooksul on lisandunud migreeni tüüpi peavalu ja valu kõhu alaosas, eriti munasarjade piirkonnas nagu tavaliselt enne menstruatsiooni, kuid nüüd kestab see juba nädal aega. Voolus on tumepunane ja sellele on lisandunud mingid imelikud limased heledad tükid. Toidan rinnaga, nii et menstruatsioon nagu ei tohiks alata. Arstile sain aja alles 10.juuliks. Kas see on normaalne või peaksin äkki varem eraarsti poole pöörduma? Samas ei saa ju arstile minna kui on tugev verejooks? Valuvaigistitest olen võtnud ainult Paracetamoli, kuid see eriti ei aita. Üleväsimusest see ei saa samuti olla, kuna õnneks saan lapse kõrvalt väga hästi magada.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Selliste kaebuste puhul peaksite pöörduma naistearstile. Eriti siis, kui Te polegi veel sünnitusjärgselt kontrollis käinud. Sünnitusjärgne periood kestab 42 päeva ehk 6 nädalat.
Õige oleks pöörduda sinna raviasutusse, kus Te sünnitasite ja olite rasedana arvel. Helistage arstile, kelle juures olite rasedana arvel, ta annab Teile täpsed juhised, kuhu pöörduda.
Kui kohe ei saa naistearstile, siis kirjeldage perearstile oma kaebusi. Suure tõenäosusega peab ka tema vajalikuks kliinilise vere uuringut. On vajalik täpsustada, kas verekaotus on patoloogiline.
Naistearstid tegelevadki günekoloogiliste verejooksude ravimisega, see ongi põhjus pöördumiseks uuringutele. Vajalik on tupekaudne ultraheli uuring.
Helistage hommikul kohe perearstile ja siis rasedust juhtinud naistearstile.
G.Litter
www.naistearst.ee