Rasedus ja antibiootikumid 18.05.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Raseduse esimestel nädalatel põletiku puhul võetud ospamoxi 3 korda päevas 1000 mg. 7 päeva ja väike palavik ka. Kuna tahame seda last väga kardame et Ta ei pruugi terve olla. Ja kui Abort teha kuna siis uuesti võiks proovida. Palun vastake esimesel võimalusel kuna närvid on parajalt pingul. Suured tänud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ospamox on üks vähestest antibiootikumidest,, mida võib raseduse ajal kasutada, seega mingit ohtu lootele pole ja aborti te tegema ei pea. Dr Kadastik