Rasedustest negatiivne 19.04.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on järgmine mure: päevad on hilinenud nüüdseks juba 19 päeva, tegin rasedustesti kuid see oli negatiivne. Tegin selle hommikuse uriiniga nii nagu õpetatud, kuid tunnistan üles, et öösel käisin oma kolm korda vahepeal pissil :D
Kuid kas see on nii määrav siis? Ootame rasedust väga oma mehega. Käisin naistearsti juures üldises kontrollis ja siis oli küll kõik korras. Mingit stressi mul ka olla ei tohiks ja üleüldse pole selliseid tegureid mis mõjutaks päevade hilinemist. Muidu nad ikka õigetel aegadel olnd. Lapsi mul pole, küll oli aga 4 aastat tagasi raseduse katkemine.( minajuhade läbitavaust pole mul uuritud) Oleme proovinud last saada juba üle aasta aga pole õnnestunud. Äkki te oskate soovitada mingeid vajalikke protseduure. Mees käib mul juba Tartus viljakuse uuringutel, tahaks olla kindel et ka minuga kõik korras on.
Tervitades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil on tsükli peetus, siis väga suure tõenäosusega on ikkagi väike rasedus. Väga varast rasedust uriinitest ei pruugi näidata, täpsem oleks verest võetud rasedusehormoon. Kui te pole ikkagi rasestunud, siis soovitaks teha kõik analüüsid ja täpsustada munajuhade seisundit ja muud. Laparoskoopia oleks selles mõttes igati informatiivne. Oluline mehe sperma uuring. Dr Kadastik