puhastus 20.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tehti emaka puhastus, küsimus selline: kas see on normaalne, kui veritsus peale puhastust on ainult poolteist päeva? Haiglast öeldi, et keskmiselt veritseb 7-10 päeva... Peale puhastust ei olnud valusid ka, kerge surve ehk alakõhus. Või võib põletik ka hiljem välja lüüa ja muude sümptomitega kui veritsemine, valud ja palavik?

Ette tänades, Anna

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kallis Anna.

Veritsuse kestvus peale ''emaka puhastust'' on väga erinev. Kui valusid, palavikku ja vooluse muutust ei ole, on arvatavalt Teiega kõik korras ning põletikku ei ole. Loodan, et enne protseduuri on Teilt võetud ka emakakaelalt põletikuanalüüsid. Soovitan siiski 2(3) nädalat peale protseduuri külastada oma raviarsti (või protseduuri teinud arsti).

Tervitades Aire Sekavin