kas võimalik rasedus 25.03.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Selline mure. Mul on olnud 4.dets.möödunud aastal raseduse katkestamine. Päevad hakkasid 5.jaanuar ja kestsid 5 päeva(tsükkel 23 päeva).Järgmine menses oli 28.jaanuar ja kestis 4 päeva(tsükkel 29 päeva) ja viimane menses oli 26 veebruar ja kestis 3 päeva.Alustasin ka Yarina tablettide võtmist 5.jaanuar.Viimase pakendi võtmise lõpetasin neljapäeval 22.märts.Tegin ka rasedustesti,mis oli negatiivne.Kõigi eelduste kohaselt peaksid hakkama päevad.Aga kas on selline võimalus,et ma ikkagi olen rase.Selline imelik tunne on.Kas tohin alustada järgmist Yarina pakki ja kas peaksin ikkagi arsti poole ka pöörduma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et peale raseduse katkestamist 4.12 ja alates 1. menstruatsioonist 5.01 alustasite antibeebipille Yarina. Pillidega on skeem tavapärane 21+7, 21 päeva tabletid ja 7-päevane vahe. Kalendrisse peab märkima 7 tabletivaba päeva, siis saavad kõik ühtmoodi aru.
Kui tarvitasite pille õigesti, ei oksendanud, ei esinenud kõhulahtisust, siis on antibeebipillidel 100% kaitse soovimatu raseduse vastu.
Kui muretsete, võite teha rasedustesti hommikusest uriinist enne uue tabletilehe alustamist. Esimestel kuudel (uute)pillide tarvitamise ajal võivad olla mitmed kaebused. Lugege juurde meie kodulehelt antibeebipillide tarvitamise põhimõtteid ja kõrvatoimeid.
Tehke rasedustest ja tarvitage pille 21+7 skeemi järgi.
G.Litter
www.naistearst.ee