rasestumise soov 14.02.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 36 aastane naine ja mul on eelmisest abielust 2last.Nüüd on mul uus elukaaslane ja tema vanus on 34 kuid tal ei ole lapsi.Oleme kooselanud eelmise aasta juulist alates.Tarvitasin ise vahepeal ka rasestumisvastaseid tablette Mirelle ,kuid võtmise lõpetasin eelmise aasta novembris ja tsükkel on käinud regulaarselt.Kas ma peaksin olema murelik et ei rasestu või peab veel andma aega või tegema ka mehele lisa uuringuid.murelik kirjutaja Raplast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et soovisite rasestuda alates novembrist 2006. Spontaanset rasestumist võib oodata kuni poole aastani, aga ei oleks vale alustada uuringutega, mis võtavad aega:
-põletike uuringud Teile vähemalt 5 tekitajale DNA meetodil
-vajadusel ravi koos partneriga
-mehe uuringud androloogil ehk meestearstil, www.meeste.kliinik.ee
-diagnostiline laparoskoopia väikevaagna organite kontrolliks, munajuhade läbitavuse kontrolliks jm.
-ovulatsiooni stimulatsioon
Kui siis ei rasestu, on võimalus teha m tsükli hormoonuuringud jm.
Soovitan pöörduda plaanilses korras naistearstile, sest naise vanuses üle 35 vähenevad ovulatoorsed tsüklid aastas.
G.Litter
www.naistearst.ee