iseeneslik abort ja uuesti rasestumine 14.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Kaks päeva tagasi oli mul iseeneslik abort - rasedus katkes peale 5. nädalat, algas verejooks ja kahjuks päästa polnud enam midagi. Sooviksin teada, millal võiksin uuesti rasestuda ja kas uuel rasestumisel on oht reesuskonflikti tekkeks, kuna olen ise reesusnegatiivne, esimene laps - 9. aastane on aga reesuspositiivne? Kas ka eelpool mainitud rasedus võis seetõttu katkeda? Olen 31 aastane ja sooviksin veel väga ühte last saada. Ka esimene rasedus kulges väga problemaatiliselt: katkemisoht varases järgus ja gestoos 8. raseduskuul.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõigepealt võiks täpsustada katkemise põhjus. Soovitaks võtta põletikele analüüsid. Kui need näitajad on korras, siis sageli jääbki põhjus ebaselgeks. Täpsustage, ega te nüüd lähiajal viirusinfektsioonis polnud. Negatiivne reesus ei anna varajast raseduse katkemist reeglina. Uuesti soovitaks mõelda rasedsusele mitte enne kui 6 kuu möödudes. Emakas vajab ka puhkust. Välistada ei saa järgmise raseduse ajal reesuskonflikti teket juhul kui te pole saanud Rhesonatiivi nüüd antud raseduse katkemise järgselt. Kui teile tehti süst nüüd ja ka peale esimest sünnitust, siis riski pole. Dr Kadastik